Kurs metody oddechowej Butejki

  Materiały dodatkowe - wstęp do metody Butejki
  Część 1 - Spokojny oddech
  Część 2 - Oddech w ruchu
  Część 3 - Jeszcze więcej narzędzi

Spokojny oddech Spokojny umysł - webinar Anna Ryczek

Anna Ryczek - SPOKOJNY ODDECH SPOKOJNY UMYSŁ - czyli dlaczego warto oddychać mniej - metoda Butejki

(przepraszamy za słabą jakość dźwięku podczas webinaru)

NA WEBINARZE:

w jaki sposób praca z oddechem pomaga pracować z umysłem,
jak to się dzieje, że oddychając mniej lepiej dotleniamy ciało,
jakie zagrożenia dla zdrowia powoduje nadmierny oddech,
jak poprzez trening prawidłowego oddechu pozbyć się takich przypadłości jak astma, katar, alergia, bezdech senny, chrapanie i odczucia duszności.

 

Anna Ryczek – mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Buteyko i praktyk thai yoga massage. Anna już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem, jogą oraz medytacją (m.in. vipassaną). W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Buteyko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Dzięki metodzie Buteyko poradziła sobie z przestymulowanym układem nerwowym, którego przyczyna leżała w nadmiernym oddychaniu. Zafascynowana tym sposobem pracy z oddechem uzyskała dyplom instruktora metody Buteyko w klinice Patricka McKeown. Jest tłumaczką i wydawcą pierwszych książek na temat metody Buteyko w Polsce pt. „Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.

Anna zajmuje się również aerial jogą, mindfulness, partner jogą, thai yoga massage oraz gimnastyką cyrkową. Prowadziła zajęcia i warsztaty w wielu krajach, między innymi w Polsce, Irlandii, Hiszpanii i Kambodży.

Zaprasza na grupowe i indywidualne treningi oddechowe, które łączą w sobie metodę Buteyko z pranajamą (jogicznymi praktykami oddechowymi), praktyką uważności oraz relaksacją. Wierzy, że dzięki świadomej pracy z oddechem, ciałem i umysłem każdy może odkryć w sobie niewyczerpany potencjał zdrowia i energii.